Балонь Марта, студентка 2 курсу педагогічного факультету РДГУ, брала участь у програмі семестрового навчання в Академії ім. Яна Длугоша м.Ченстохова (Польща) у жовтні-січні 2017-2018р.:

“Я вагалась щодо цієї поїздки, проте жодного разу не пошкодувала, що взяла участь у цій програмі. Безсумнівно, це досвід. Ставлення викладачів та студентів було дуже добрим, кожен з них намагався нам домогти. Усі лекції проводилися у вигляді презентацій, що полегшує засвоєння матеріалу. Ми також створювали слайди про Україну, освіту в Україні, природу, після показу яких одногрупники нам аплодували.
Дізналися багато чого корисного для своєї майбутньої професії й,зокрема, для себе. З друзями ми відвідали багато визначних місць, адже Ченстохова – це культурний центр Європи. Також у нас була можливість  вивчати польську мову на курсах, після чого ми отримали дипломи. Я дуже рада, що у мені трапилася така можливість стажування за кордоном. Тепер у мене ще більше наснаги здобути освіту в РДГУ на відмінно. Якщо у мене з’явиться шанс здобути схожий досвід, я не вагаючись його скористаю”.
 
Остапчук Наталія, студентка 2 курсу педагогічного факультету РДГУ, брала участь у програмі семестрового навчання в Академії ім. Яна Длугоша м.Ченстохова (Польща) у жовтні-січні 2017-2018 н.р.:
“Це величезний досвід, який я здобула завдяки цій програмі. Я задоволена, що могла навчатися в іншій країні і вивчати її культуру. Я мала змогу здобувати знання зі своєї спеціальності польською мовою за допомогою мультимедійних матеріалів та різних інтерактивних методів під час цікавого спілкування із викладачами та студентами. Місто, яке має безліч визначних пам’яток, приємно вразило своєю архітектурою. Загалом, це стажування змінило багато чого у моєму житті. І такий шанс завжди потрібно використовувати”.

Біла Мар’яна, студентка 2 курсу факультету української філології, брала участь у програмі “Еразмус+” на базі Жешувського університету

(м. Жешув, Республіка Польща) у березні-червні 2019 н.р.:

Привіт! Мене звати Мар’яна і я учасниця програми “Erasmus+”. Весняний семестр 2019 р. я провела у Жешувському університеті в Польщі. Мої заняття проходили на факультеті журналістики і полоністики. Чому саме цей факультет? Тому що мене завжди цікавила реклама, вміння правильно говорити і навички подати себе. Це був крутий досвід. 

Університет по приїзду доє можливість тиждень звикнути до міста, гуртожитку, знайти нових друзів. Нам видали студентські квитки і ми відчули себе однозначно повноцінними студентами. “Erasmus+” – це супер можливість познайомитися із друзями з різних країн. Китайці, грузини, італійці, іспанці і ще багато інших. Як мінімум я дізналася як буде “привіт”на різних мовах світу. Як максимум знайшла нових друзів.

В університеті студентам-іноземцям обов’язково викладають курси польської мови для легшої комунікації поза межами навчального закладу. Навчальні предмети можна вибирати самому. Загалом я була здивована від демократичності закладу. Матеріал доступний, нічого на самостійне опрацювання, а критерії оцінювання максимально комфортні для студента. Хочеш відчути себе студентом із європейських фільмів – тобі на “Erasmus+”.
 
А от коли я тільки зайшла в навчальні корпуси, то у мене відвисла губа від краси. Ви колись бачили величезну залу висотою з восьми поверховий будинок, посеред якої висить величезна куля і ця куля є аудиторію? Так, так це правда. Багато навчальних зон, зон для відпочинку і міні кафе. Чи не ідеально?
Звісно університет не єдине, чим ти будеш займатися. У місті дуже багато цікавого. Велика кількість денних і вечірніх закладів, концерти на площі Ринок. А чого вартує Ювеналія. Так називається день студента. Три дні святкування в повному розмаху і в супер умовах, які надає університет. Повір, то треба побачити.
Звісно, весь семестр ти перебуватимеш на базі університету за умовами академічній мобільності. В Україні тебе зрозуміють і допоможуть. 
Участь в програмі – це ще пунтик в резюме. Диплом “Erasmus+” допоміг мені знати роботу одразу після приїзду.
Надіюся мені вдалося вас зацікавити.
Використовуйте кожну можливість життя!

                         

Ірина Осейчук, студентка 3 курсу факультету історії, соціології та міжнародних відносин, брала участь у програмі “Еразмус+” на базі Жешувського університету

(м. Жешув, Республіка Польща) у березні-червні 2020 н.р.:

“Однією з цілей під час навчання в університеті була участь у програмі навчання по обміну. Щиро вдячна за цю можливість.
Період мого перебування в Польщі випав на початок карантину у зв’язку з пандемією. Але це не вплинуло на якість навчання та відношення до студентів. РДГУ та Жешувський університет мають хороших спеціалістів, які зменшують кількість запитань, які виникають відразу. Адже після співпраці з ними, запитань і не залишається. А навіть якщо і виникають – тобі готові відповідати та допомогти.
Досвід, який отримуєш під час навчання за кордоном, не дозволить тобі залишитись на тому ж рівні. Без сумніву, нове середовище – це завжди певний дискомфорт та невизначеність. Але це те, що призводить до високого результату. Щиро рекомендую спробувати та використати таку можливість, адже вона є.

Щиро дякую Вам за Вашу працю!

Головний корпус Жешувського університету
місто Жешув
Вулицями міста
Бібліотека Жешувського університету
На початку карантину
На вулицях Жешува
На вулицях Жешува
Мельник Марина, студентка 2 курсу психолого-природничог офакультету, учасниця програми “Подвійни диплом”

За умовами договору про партнерство РДГУ та Вища Лінгвістична Школа співпрацюють не лише у межах організації науково-педагогічних стажувань та іспитів зі знання іноземної мови на рівні В2, а й на предмет реалізації програми “Подвійний диплом” за спеціальностями: “Англійська мова в бізнесі”, “Німецька мова в бізнесі”, “Соціальна робота”. Випускниками програми вже стали студенти філологічного факультету за спеціальністю “Англійська мова в бізнесі”, а цьогоріч своє навчання за цієї програмою розпочала і студентка психолого-природничого факультету за спеціальністю “Соціальна робота” Мельник Марина. Для того, щоб отримати подвійний диплом за обраною спеціальністю, потрібно навчатися в РДГУ повний термін навчання відповідно до Вашої освітньої програми та пройти навчання на базі Вищої Лінгвістичної Школи упродовж трьох сесій (кожна по 10 днів), які відбуваються взимку або влітку, коли студент має канікули в РДГУ. Мельник Марина вже успішно завершила свою першу онлайн-сесію у Вищій Лінгвістичній Школі, з чим ми її і вітаємо, та готується до другої, вже очної сесії влітку у Ченстохові (Республіка Польща), де і розташований ЗВО-партнер. Попри те, що перша сесія відбувалася онлайн у зв’язку із запровадженим карантином в обох країнах, це не стало на заваді нашій студентці здобути нові знання та насолодитися процесом спілкування з іншими студентами, про що і ділиться з нами Марина:

“Всім привіт! Мене звати Марина, і сьогодні я не лише студентка РДГУ. Одне із важливих рішень, яке я прийняла для себе ще в минулому році – це вступ до WLS (Вища Лінгвістична Школа) завдяки програмі “Подвійний диплом”.  Вже закінчилася перша зимова школа в європейському закладі. Надзвичайно цікаві та привітні викладачі, безліч корисної та пізнавальної інформації, а основне – безцінний досвід. Ми познайомились з новими дисциплінами. Варто відзначити, що відстань та спілкування онлайн ніяк не обмежувало нас у навчальному процесі, а навпаки – навчання було доволі веселим, теоретичні матеріали підкріплювалися майстер-класами та практикою. На деяких заняттях ми залюбки виготовляли різні hand-made вироби, а також грали в ігри. На жаль, СOVІD-19 вніс свої корективи, і ми не змогли зустрітися в стінах закладу, але обов’язково розраховую на це влітку”.

Ми пишаємося тим, що Мельник Марина, як і попередні випускники програми, дуже гарно зарекомендувала себе серед студентів з інших українських ЗВО, та бажаємо їй тільки високих балів, ґрунтовних знань та реалізації усіх перспектив, які відкриваються після отримання подвійного диплома.