Досягнення. Креатив. Нові горизонти

5 червня 2018р. делегація у складі працівників Центру міжнародних відносин та художньо-педагогічного факультету на чолі з проректором з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи проф. Ю.В.Пелехом, керівником Центру міжнародних відносин П.В. Антонюком-Кисілем та деканом вищевказаного факультету доц. Н.Б. Дзюбишиною вирушила з офіційним візитом до Університету Гуманістично-Природничого ім. Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща) з метою поглиблення співпраці ЗВО-партнерів.

Уже 6 червня 2018р. працівники Центру міжнародних відносин завітали до ще одного ЗВО-партнера – Жешувського Університету (м. Жешув, Республіка Польща), де було здійснено низку офіційних зустрічей з керівництвом математично-природничого факультету – деканом, проф. О. Лопушанським, керівником відділу міжнародної співпраці Лючіною Кустрою та Анною Заєць. Було обговорено питання розширення переліку спеціальностей для участі нових студентів РДГУ у межах спільного провадження міжнародного проекту «Ерасмус+».

7 червня відбулася офіційна зустріч проректора Ю.В.Пелеха з керівництвом УЯД, під час якої було обговорено можливості глибокої та плідної співпраці художньо-педагогічного факультету РДГУ та Факультету Мистецтв Університету-партнера. Академічній спільноті УЯД була представлена виставка студентських творів декоративно-прикладного мистецтва, презентована деканом доц. Н.Б. Дзюбишиною, завідувачем кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва проф. О.А. Сташуком  та викладачами художньо-педагогічного факультету (доц. О.П. Власюк, доц. Л. В. Крайлюк, доц. С.В. Виткалов).

Для міжнародної виставки було відібрано 14 найкращих гобеленів різної тематики, які були високо оцінені зарубіжними знавцями художнього текстилю та зацікавили польських партнерів до організації спільної мистецької виставки вже на базі РДГУ у жовтні 2018р.

Після завершення виставки було проведено переговори із деканом Факультету Мистецтв проф. Єжи Півоварським та викладацьким складом факультету щодо міжнародного обміну досвідом та організації спільних публікацій і конференцій між ЗВО-партнерами.  Зокрема, вісім кращих студентів художньо-педагогічного факультету РДГУ вже з нового навчального року матимуть змогу взяти участь у програмі безкоштовного семестрового навчання на базі УЯД у межах проекту академічної мобільності. У вересні-жовтні 2018р. на базі художньо-педагогічного факультету РДГУ буде проведено кілька міжнародних виставок мистецьких досягнень ЗВО-партнера.

У рамках візиту до УЯД Центром міжнародних відносин було здійснено зустріч із головним координатором міжнародних зв’язків Беатою Вольною. Обидва керівники П.В. Антонюк-Кисіль та Беата Вольна погодили питання  розширення кількості студентів для участі у семестровому навчанні, а також домовились про започаткування безкоштовної для студентів РДГУ програми «Подвійний диплом» чи не за усіма спеціальностями ЗВО-партнера.

Вже наступного дня,  8 червня, відбулося офіційне вручення сертифікатів про завершення семестрового навчання для студентів історико-соціологічного факультету РДГУ, які з лютого навчалися в Університеті ім. Яна Длугоша, здобуваючи новий досвід та ґрунтовні знання у стінах польського державного закладу.

Відзначаємо, що разом із низкою офіційних зустрічей та важливих переговорів усі учасники делегації завдяки зусиллям польських партнерів мали можливість поринути у самобутню культуру міста Ченстохова та відвідати його історичні пам’ятки й визначні місця.

За результатами ділової поїздки нашої делегації співпраця між РДГУ та вищими закладами освіти Республіки Польща (Жешувський Університет, Університет ім. Яна Длугоша та Вища Школа Лінгвістична м. Ченстохова) набуває якісно вищого  рівня, що охоплює ширші горизонти дій та нові можливості для структурних підрозділів РДГУ.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *